Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska utföra skadebesiktningar, riv- och avfuktningsarbeten samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 49 316 | 40 177 | 39 411 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 2 324 | 2 656 | 1 830 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 2 227 | 2 626 | 1 828 |
| Årets resultat (tkr) | 1 736 | 2 021 | 1 398 |
| Summa tillgångar (tkr) | 15 100 | 12 366 | 8 701 |
| Antal anställda | 34 | 30 | 27 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 49 316 | 40 177 | 39 411 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 2 324 | 2 656 | 1 830 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 2 227 | 2 626 | 1 828 |
| Årets resultat (tkr) | 1 736 | 2 021 | 1 398 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 4 053 | 4 999 | 571 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 11 047 | 7 367 | 8 130 |
| Tillgångar (tkr) | 15 100 | 12 366 | 8 701 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 2 318 | 2 582 | 2 061 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 4 577 | 1 969 | |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 8 206 | 7 814 | 6 640 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 15 100 | 12 366 | 8 701 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 34 | 30 | 27 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 450 | 1 339 | 1 460 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 4.7% | 6.6% | 4.6% |
| Soliditet | 15.3% | 20.9% | 23.7% |
| Kassalikviditet | 134.6% | 94.3% | 122.4% |
Decon i Umeå AB ingår i en koncern med 4 bolag. Koncernmoderbolag är Bjuhr Holding AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget ska utföra skadebesiktningar, riv- och avfuktningsarbeten samt därmed förenlig verksamhet.